FORUMUL ALBASTRU
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cum ar trebui să arate partenerul perfect?

2 participanți

In jos

Cum ar trebui să arate partenerul perfect? Empty Cum ar trebui să arate partenerul perfect?

Mesaj Scris de Donna Vin Aug 07, 2015 2:41 pm

Cred că toţi ne dorim pe cineva alături, care să ne semene cât mai mult şi cu care să ne înţelegem cât mai bine. Standardele însă diferă de la om la om.
Strict din punctul vostru de vedere, cum ar trebui sî fie cel sau cea alături de care aţi vrea să fiţi? Şi aici putem vorbi şi de aspectul fizic şi de calităţile sufleteşti...
Donna
Donna
Fondator forum
Fondator forum

Mesaje : 22618

https://forumulalbastru.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cum ar trebui să arate partenerul perfect? Empty Re: Cum ar trebui să arate partenerul perfect?

Mesaj Scris de mihaela Vin Aug 07, 2015 2:57 pm

Eu personal as vrea sa fie exact ca bil,dar nu stiu cum arata ,infatisarea...dar in rest asa cum e el mi se potriveste ca o manusa.. laught
mihaela
mihaela
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 14396

Sus In jos

Cum ar trebui să arate partenerul perfect? Empty Re: Cum ar trebui să arate partenerul perfect?

Mesaj Scris de Donna Vin Aug 07, 2015 3:15 pm

Ei, Miha, eu m[ simt uneori ca având 80 de ani....nu mi l-am dorit niciodat[ pe Făt Frumos, nu am vrut avere, mi-am dorit doar posibilitatea unei comunicări eficiente, pe toate planurile, a genului acela de relaţie unde îi poţi spune orice celuilalt şi unde poţi fi mereu tu însuţi. Dacă nu fu să fie până acum, nici nu cred că mai are cum de acum înainte...
Nu mai am răbdare, numai gândul de a vorbi iar cu cineva mă face să mă zbârlesc...
Donna
Donna
Fondator forum
Fondator forum

Mesaje : 22618

https://forumulalbastru.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cum ar trebui să arate partenerul perfect? Empty Re: Cum ar trebui să arate partenerul perfect?

Mesaj Scris de mihaela Vin Aug 07, 2015 3:49 pm

Donna tu vrei na na?nu te inchide in tine,lasa trecutul priveste spre viitor increzatoare,iubirea nu are varsta... hii
mihaela
mihaela
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 14396

Sus In jos

Cum ar trebui să arate partenerul perfect? Empty Re: Cum ar trebui să arate partenerul perfect?

Mesaj Scris de mihaela Mier Mar 16, 2016 11:20 pm

Un topic interesant pe care l-am uita

Partenerul perfect,acel cineva ce te face sa zambesti atunci cabd esti trista,sa te faca sa vezi soarele atunci cand ploua afara,sa te linisteasca atunci cand in sufletul tau e furtuna,sa iti cuprinda fata in palme si sa spuna ca totul va fi bine,sa fie langa tine atunci cand ai nevoie de el,sa iti dea siguranta ca langa el esti bine si fericita,sa te faca sa simti ca fara el nu poti respira sa ai impresia ca il vezi printre toti barbatii ce trec pe strada,sa visezi la el cu ohii deschisi,asta ar trebui sa fie partenerul perfect....?
mihaela
mihaela
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 14396

Sus In jos

Cum ar trebui să arate partenerul perfect? Empty Re: Cum ar trebui să arate partenerul perfect?

Mesaj Scris de Donna Joi Mar 17, 2016 7:10 am

Cred că acest partener e  diferit, de la persoană la persoană...pentru cineva perfecţiunea poate însemna sex cât mai des, să zicem, în timp ce pentru altcineva ea constă în comunicare şi empatie...
Cel mai important e, zic eu, să ne deschidem sufletele spre cei din jur şi să fim noi înşine mereu! Aşa, cine ne e sortit, e posibil să şi apară într-o zi!!
Donna
Donna
Fondator forum
Fondator forum

Mesaje : 22618

https://forumulalbastru.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cum ar trebui să arate partenerul perfect? Empty Re: Cum ar trebui să arate partenerul perfect?

Mesaj Scris de mihaela Joi Mar 17, 2016 10:31 am

Atunci cand este comunicare si empatie e evident ca va fi si sex mai degraba dragoste Donna ,ea vine la pachet cu dragostea si siguranta ce ti-o da partenerul,daca vrea doar sex mai des si nu sunt si celelalte asta inseamna doar distractie ca te foloseste ca pe-o jucarie si nu mai este partenerul perfect,cred ca atunci cand iubesti cu adevarat si sunt potriviri din ambele parti,atunci si femeia vrea sa faca dragoste cat mai des,de cate ori este luata in brate si sarutata isi va dori sa mearga pana la capat sa se simta fericita pe deplin,nu,sau gresesc eu?
mihaela
mihaela
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 14396

Sus In jos

Cum ar trebui să arate partenerul perfect? Empty Re: Cum ar trebui să arate partenerul perfect?

Mesaj Scris de Donna Joi Mar 17, 2016 6:10 pm

Nu greşeşti deloc, ai foarte mare dreptate!! bine
Donna
Donna
Fondator forum
Fondator forum

Mesaje : 22618

https://forumulalbastru.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cum ar trebui să arate partenerul perfect? Empty Re: Cum ar trebui să arate partenerul perfect?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum