FORUMUL ALBASTRU
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Despre sex ..si nu numai

+2
Donna
JIL
6 participanți

Pagina 2 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Despre sex ..si nu numai - Pagina 2 Empty Despre sex ..si nu numai

Mesaj Scris de JIL Mar Mar 29, 2016 7:53 pm

Rezumarea primului mesaj :

Pericolele care te pasc dacă nu faci sex regulat. Nu e de glumit!

Despre sex, numai de bine! Nu mai are rost să vorbim despre importanţa amorului regulat, despre nenumăratele lui beneficii pentru sănătate. Dar ce se întâmplă atunci când nu ai timp, chef sau posibilitatea să ai parte de partide sexuale frecvente?
Eşti mai anxioas/ă
Sexul are puterea magică de a te elibera de stres. Datorită hormonilor fericirii, endorfina şi oxitocina, poţi face faţă mai uşor situaţiilor stresante. Cu cât perioada de abstinenţă e mai mare cu atât eşti mai anxios/ă, îngrijorat/ă, încordat/ă, deprimat/ă. Sexologii recomandă ca măcar o dată la două săptămâni să avem relaţii sexuale.
Dacă viaţa ta sexuală are de suferit, la fel şi sănătatea
Lipsa sexului te face mai vulnerabil/ă în faţa răcelii şi a gripei. Amorul regulat (1-2 ori pe săptămână) stimulează sistemul imunitar.
Libidoul scade

"Ori îl foloseşti, ori îl pierzi", spune terapeutul sexual Michele Weiner David, autorul "The Sex-Starved Wife": "Cu cât faci mai mult sex, cu atât mai mult probabil vei continua să produci testosteron, unul dintre hormonii primari responsabili pentru dorinţa sexuală."
JIL
JIL
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 7866

Sus In jos


Despre sex ..si nu numai - Pagina 2 Empty Re: Despre sex ..si nu numai

Mesaj Scris de Lord of the Starfields Mier Aug 10, 2016 6:44 pm

Stiti...chestia asta cu dezbracatul in public cred ca-i faina doar pt ca-i interzisa... Odata ce o faci pt putina vreme, constati ca nu e chiat atat de interesant in sine. Eu asta cred.  Plus ca nu m-as simti confortabil la propriu, fizic vorbind. Sa imi atarne toate alea Very Happy  Eu nici cand dorm vara , nu stau complet gol.

Lord of the Starfields
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 288

Sus In jos

Despre sex ..si nu numai - Pagina 2 Empty Re: Despre sex ..si nu numai

Mesaj Scris de mihaela Mier Aug 10, 2016 7:22 pm

laught

mihaela
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 14396

Sus In jos

Despre sex ..si nu numai - Pagina 2 Empty Re: Despre sex ..si nu numai

Mesaj Scris de Lord of the Starfields Mier Aug 10, 2016 10:21 pm

HA HA HA Ce am gasit...  laught

Lord of the Starfields
Lord of the Starfields
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 288

Sus In jos

Despre sex ..si nu numai - Pagina 2 Empty Re: Despre sex ..si nu numai

Mesaj Scris de JIL Mier Oct 26, 2016 10:51 am

Ce efect uluitor are o viață sexuală intensă asupra psihicului. Nimeni nu știa asta...

Un efect cu totul neașteptat al unei vieți sexuale intense a fost pus în evidență pentru prima dată de oamenii de știință.

Hormonii eliberați în timpul unei partide sexuale pot crește nivelul de spiritualitate și credință în Dumnezeu, spun oamenii de știință, potrivit The Independent.
Potrivit unei cercetări experimentale, eliberarea de oxitocină stimulează sentimentele religioase.
O echipă de cercetători de la Duke University, Carolina de Nord, a realizat un studiu în care a crescut nivelul de oxitocină în rândul unor bărbați de vârstă mijlocie și a urmărit efectele concrete, raportate de subiecți.
Un alt grup de bărbați a primit doar substanțe placebo în aceeași perioadă. În timp ce primii au declarat că trăiesc emoții și sentimente tot mai intense în timpul meditației, cei din al doilea grup a rămas neinfluențat. 
 “Spiritualitatea și meditația au fost asociate până acum cu sănătatea și starea de bine. Acum am observat că oxitocina are un rol important în modul în care corpul nostru susține credințele spirituale", a declarat Patty Van Cappallen, psiholog social și autor al studiului publicat în revista Social Cognitive and Affective Neuroscience.
JIL
JIL
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 7866

Sus In jos

Despre sex ..si nu numai - Pagina 2 Empty Re: Despre sex ..si nu numai

Mesaj Scris de JIL Mier Oct 26, 2016 10:56 am

De câte ori e normal să faci sex într-o săptămână?

Unele persoane sunt dependente de sex. Alte persoane nu fac sex aproape deloc. Dar oare cât de mult sex ar trebui să facem într-o săptămână? Sau într-o lună?

Un studiu publicat de „Wall Street Journal“ a răspuns la aceste întrebări, sexologii afirmând că sexul are efecte emoţionale destul de puternice, mai ales pentru bărbaţi. Mai mult de atât, psihologii de la Universitatea Harvard spun că abstinenţa îi face pe bărbaţi să-şi reprime instinctele emoţionale primare.
Studiu a scos la iveală faptul că 32% dintre respondenţi au spus că fac sex de cel puţin două ori pe săptămână, în timp ce 47% dintre persoanele intervievate au afirmat că au cel puţin 5 contacte sexuale pe lună.
Un alt studiu, în care au fost urmărite timp de mai multe luni 44 de cupluri, a arătat că persoanele care fac sex mai des se şi implică emoţional mai mult într-o relaţie.
JIL
JIL
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 7866

Sus In jos

Despre sex ..si nu numai - Pagina 2 Empty Re: Despre sex ..si nu numai

Mesaj Scris de Donna Mier Oct 26, 2016 1:11 pm

Interesant, foarte interesant...acu nu va zic cum e la mine, că nu-i de laudă  grin Dar studiul e logic si documentat, adică normal ca te implici mai mult in relație daca faci mai mult sex, cu condiția ca partenerul de relație si cel de sexuială să fie una si aceeași persoană  grin
Donna
Donna
Fondator forum
Fondator forum

Mesaje : 22618

https://forumulalbastru.forumgratuit.ro

Sus In jos

Despre sex ..si nu numai - Pagina 2 Empty Re: Despre sex ..si nu numai

Mesaj Scris de JIL Mier Oct 26, 2016 1:57 pm

Un studiu recent sugerează că la femei dorinţa sexuală nu este declanşată doar de hormoni, ci de factori psihologici complecşi, de exemplu de satisfacţia în relaţie.
Aceşti factori sunt mult mai importanţi ca efectul hormonilor. La studiu au luat parte mai multe femei aflate la menopauză. Cercetarea s-a făcut în 7 clinici diferite din Statele Unite.
Concluzia studiului este că testosteronul şi alţi hormoni sexuali au un rol minor, limitat, în declanşarea dorinţei sexuale la aceste femei.
John Randolph, de la Universitatea din Michigan, autorul studiului, spune că factorii psihologici sunt cei mai importanţi în stimularea dorinţei sexuale, mai puţin testosteronul, deşi acesta era asociat frecvent cu funcţia erotică.
Intimitatea relaţiei şi fericirea emoţională sunt esenţiale pentru viaţa sexuală a femeilor. Cele care erau mai fericite simţeau mai des dorinţa de a face sex, la fel şi cele care avea un nivel de testosteron mult mai mare în sânge.
La studiu au luat parte 3.302 femei, care au răspuns la un chestionar legat de viaţa lor intimă şi de dorinţa de a face sex. Apoi cercetătorii le-au luat sânge, pentru a vedea nivelul hormonilor sexuali.

Concluzia studiului a fost publicată în Endocrine Society's Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism.
Sursa: Daily Mail
JIL
JIL
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 7866

Sus In jos

Despre sex ..si nu numai - Pagina 2 Empty Re: Despre sex ..si nu numai

Mesaj Scris de mihaela Mier Oct 26, 2016 5:53 pm

Normal!când ești fericit ai chef de toate,cand nu,vb aia lasă mă în durerile mele
mihaela
mihaela
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 14396

Sus In jos

Despre sex ..si nu numai - Pagina 2 Empty Re: Despre sex ..si nu numai

Mesaj Scris de Donna Mier Oct 26, 2016 6:48 pm

Mare dreptate ai!!  bine
Donna
Donna
Fondator forum
Fondator forum

Mesaje : 22618

https://forumulalbastru.forumgratuit.ro

Sus In jos

Despre sex ..si nu numai - Pagina 2 Empty Re: Despre sex ..si nu numai

Mesaj Scris de JIL Mar Ian 17, 2017 12:40 pm

Afla daca vei ajunge in Iad. Cele mai pacatoase 5 pozitii sexuale

      Pentru ca Dumnezeu este inca virgin, Religia considera reproducerea a fi singurul scop al actului sexual. Astfel, Biserica accepta doar pozitia misionarului, toate celelalte pozitii urmand a te duce in Iad.



         TOP 5 pozitii sexuale care te vor duce in Iad:




Doggy Style. Din motive lesne de inteles, Biserica interzice sexul cu animale. Din motive ceva mai greu de inteles, Biserica nu este de acord ca oamenii sa se comporte precum animalele. Nu vor scapa de flacarile iadului nici cei care numesc aceasta pozitie „capra”, pentru ca este vorba tot de un animal.

Femeia deasupra. Stiu ca e placut sa stai ca boul si femeia sa faca toata treaba, dar ordinele Domnului sunt clare: barbatul trebuie sa fie seful in casa, iar femeia trebuie sa se supuna intru totul.

 

Sexul anal. Fie ca il practici in pozitia doggy style, cu femeia deasupra sau in orice alta pozitie, vei ajunge sa arzi in Iad. Scuza cu „am gresit gaura” nu va tine la Judecata de Apoi.

Sexul oral. In ciuda faptului ca te simti ca in Rai cand ti se face sex oral, in mod absolut ironic, vei ajunge in Iad daca il practici.

Pozitia sarpelui. Fara sa ma documentez, presupun ca nu exista aceasta pozitie. Si chiar daca ar exista, ea ar fi interzisa din cauza evenimentului nefericit petrecut pe vremea lui Adam si Eva.
JIL
JIL
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 7866

Sus In jos

Despre sex ..si nu numai - Pagina 2 Empty Re: Despre sex ..si nu numai

Mesaj Scris de Donna Mar Ian 17, 2017 12:43 pm

Dacă mai aveam oareșce îndoieli, acu m-am liniștit, mă înghit flăcările iadului cu siguranță!!  laught Măcar acolo scap de zăpadă!!  laught
Donna
Donna
Fondator forum
Fondator forum

Mesaje : 22618

https://forumulalbastru.forumgratuit.ro

Sus In jos

Despre sex ..si nu numai - Pagina 2 Empty Re: Despre sex ..si nu numai

Mesaj Scris de mihaela Mar Ian 17, 2017 6:08 pm

laught Dar vorba aia mai e valabila?""domul ti a dat o sa o dainu sa vii cu ia in rai'vaca ai fost la vaci sa stai
mihaela
mihaela
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 14396

Sus In jos

Despre sex ..si nu numai - Pagina 2 Empty Re: Despre sex ..si nu numai

Mesaj Scris de *Dony Mar Ian 17, 2017 7:15 pm

Cel putin in iad e cald...nu? grin
*Dony
*Dony
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 1934

Sus In jos

Despre sex ..si nu numai - Pagina 2 Empty Re: Despre sex ..si nu numai

Mesaj Scris de mihaela Mar Ian 17, 2017 7:17 pm

prefer zapada'eu
mihaela
mihaela
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 14396

Sus In jos

Despre sex ..si nu numai - Pagina 2 Empty Re: Despre sex ..si nu numai

Mesaj Scris de *Dony Mar Ian 17, 2017 7:25 pm

Tu vrei frecata cu zapada? Wink))
*Dony
*Dony
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 1934

Sus In jos

Despre sex ..si nu numai - Pagina 2 Empty Re: Despre sex ..si nu numai

Mesaj Scris de mihaela Mar Ian 17, 2017 7:28 pm

Pai....decat cu foc
mihaela
mihaela
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 14396

Sus In jos

Despre sex ..si nu numai - Pagina 2 Empty Re: Despre sex ..si nu numai

Mesaj Scris de *Dony Mar Ian 17, 2017 7:30 pm

Merge: foc si apa iese flambat...cu alcoohol :p
*Dony
*Dony
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 1934

Sus In jos

Despre sex ..si nu numai - Pagina 2 Empty Re: Despre sex ..si nu numai

Mesaj Scris de mihaela Mar Ian 17, 2017 7:33 pm

Visinata sa fie'astfel nu ma bag
mihaela
mihaela
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 14396

Sus In jos

Despre sex ..si nu numai - Pagina 2 Empty Re: Despre sex ..si nu numai

Mesaj Scris de *Dony Mar Ian 17, 2017 7:54 pm

Miha, daca nu te bagi...treaba ta, nu stii ce pierzi Wink 

Lichior merge? Surprised
*Dony
*Dony
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 1934

Sus In jos

Despre sex ..si nu numai - Pagina 2 Empty Re: Despre sex ..si nu numai

Mesaj Scris de *Dony Mar Ian 17, 2017 7:56 pm

Doonnaaa....la tine-n cazan mai ai un loc disponibil? Wink))
*Dony
*Dony
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 1934

Sus In jos

Despre sex ..si nu numai - Pagina 2 Empty Re: Despre sex ..si nu numai

Mesaj Scris de mihaela Mar Ian 17, 2017 8:47 pm

Da..dony'Angely cherry
mihaela
mihaela
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 14396

Sus In jos

Despre sex ..si nu numai - Pagina 2 Empty Re: Despre sex ..si nu numai

Mesaj Scris de Donna Mier Ian 18, 2017 8:49 am

*Dony a scris:Doonnaaa....la tine-n cazan mai ai un loc disponibil? Wink))
Să vedem  laught
Donna
Donna
Fondator forum
Fondator forum

Mesaje : 22618

https://forumulalbastru.forumgratuit.ro

Sus In jos

Despre sex ..si nu numai - Pagina 2 Empty Re: Despre sex ..si nu numai

Mesaj Scris de JIL Mier Ian 18, 2017 12:44 pm

Pericolele care te pasc dacă nu faci sex regulat..

Despre sex, numai de bine! Nu mai are rost să vorbim despre importanţa amorului regulat, despre nenumăratele lui beneficii pentru sănătate. Dar ce se întâmplă atunci când nu ai timp, chef sau posibilitatea să ai parte de partide sexuale frecvente?
Eşti mai anxioas/ă
Sexul are puterea magică de a te elibera de stres. Datorită hormonilor fericirii, endorfina şi oxitocina, poţi face faţă mai uşor situaţiilor stresante. Cu cât perioada de abstinenţă e mai mare cu atât eşti mai anxios/ă, îngrijorat/ă, încordat/ă, deprimat/ă. Sexologii recomandă ca măcar o dată la două săptămâni să avem relaţii sexuale.
Dacă viaţa ta sexuală are de suferit, la fel şi sănătatea
Lipsa sexului te face mai vulnerabil/ă în faţa răcelii şi a gripei. Amorul regulat (1-2 ori pe săptămână) stimulează sistemul imunitar.
Libidoul scade

"Ori îl foloseşti, ori îl pierzi", spune terapeutul sexual Michele Weiner David, autorul "The Sex-Starved Wife": "Cu cât faci mai mult sex, cu atât mai mult probabil vei continua să produci testosteron, unul dintre hormonii primari responsabili pentru dorinţa sexuală."
Aviz bărbaţilor! Mare atenţie la cancerul de prostată!
Potrivit cercetărilor de specialitate, bărbaţii care fac sex în mod constant au un risc mai mic cu 20% de a face boala.
JIL
JIL
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 7866

Sus In jos

Despre sex ..si nu numai - Pagina 2 Empty Re: Despre sex ..si nu numai

Mesaj Scris de Donna Mier Ian 18, 2017 2:05 pm

Foarte adevărat, cel puțin faza cu libidoul... Al meu a zburat in țările calde, cred că trebuie să îl dau in urmărire generală!  pompon laught
Donna
Donna
Fondator forum
Fondator forum

Mesaje : 22618

https://forumulalbastru.forumgratuit.ro

Sus In jos

Despre sex ..si nu numai - Pagina 2 Empty Re: Despre sex ..si nu numai

Mesaj Scris de mihaela Mier Ian 18, 2017 6:09 pm

Eu 'gata...m am hotarat'ma dau pe invers'nu mai vreau barbati'ce zici iubita te bagi? Si asa nu mai vrei barbati  :hgdhg:dam cu banul care e barbatul si care e femeia
mihaela
mihaela
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 14396

Sus In jos

Despre sex ..si nu numai - Pagina 2 Empty Re: Despre sex ..si nu numai

Mesaj Scris de *Dony Mier Ian 18, 2017 6:40 pm

mihaela a scris:Eu 'gata...m am hotarat'ma dau pe invers'nu mai vreau barbati'ce zici iubita te bagi? Si asa nu mai vrei barbati  :hgdhg:dam cu banul care e barbatul si care e femeia


Las' ca fac io pe barbatul si va pastrati voi feminitatea..ok? Wink))
*Dony
*Dony
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 1934

Sus In jos

Despre sex ..si nu numai - Pagina 2 Empty Re: Despre sex ..si nu numai

Mesaj Scris de *Dony Mier Ian 18, 2017 6:41 pm

Donna a scris:Foarte adevărat, cel puțin faza cu libidoul... Al meu a zburat in țările calde, cred că trebuie să îl dau in urmărire generală!  pompon laught


Adica face testosteron in tarile calde???? Surprised   Wink)))
*Dony
*Dony
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 1934

Sus In jos

Pagina 2 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum