FORUMUL ALBASTRU
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului

+3
Donna
mihaela
DeusInMachina
7 participanți

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului - Pagina 3 Empty Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului

Mesaj Scris de DeusInMachina Vin Sept 18, 2015 9:24 pm

Rezumarea primului mesaj :

Va recomand Kosmos ...un film care vine din Turcia realizat de Reha Erdem. Un film a carui bizarerie provine in primul rand din lipsa unor coordonate spatio-temporale concrete . Intreg filmul este ca un vin care iti intampina limba cu note aspre , pentru ca mai apoi sa ti-o imbrace in catifea...Este povestea unui om-miracol cazut de nicaieri care -din punctul meu de vedere- capata pe alocuri chiar reverberatii mesianice...
DeusInMachina
DeusInMachina
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 1047

Sus In jos


Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului - Pagina 3 Empty Re: Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului

Mesaj Scris de *Dony Mier Mar 01, 2017 8:34 pm

NU stiu domne...Ce vrei sa ma jur pe rosu?! Surprised Razz

*Dony
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 1934

Sus In jos

Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului - Pagina 3 Empty Re: Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului

Mesaj Scris de Donna Vin Apr 21, 2017 11:44 am

Auzisem de mult timp despre el, dar abia acu am reușit să il văd și m-a impresionat până dincolo de cuvinte....Brad Pitt face un rol de zile mari! Ține aproape trei ore ( minus zece minute), dar merită!!!


Donna
Fondator forum
Fondator forum

Mesaje : 22618

https://forumulalbastru.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului - Pagina 3 Empty Re: Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului

Mesaj Scris de poet_of_the_fall Vin Apr 21, 2017 12:28 pm

daaaa...eu unul dintre favoritele mele Wink s=au intalnit la jumatatea drumului pentru scurta vreme , venind din sensuri complet opuse insa  avand viteze identice... Finalul este deasemnea fabulos....
poet_of_the_fall
poet_of_the_fall
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 724

Sus In jos

Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului - Pagina 3 Empty Re: Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului

Mesaj Scris de Donna Vin Apr 21, 2017 2:43 pm

Să îți mai zic cât am plâns?  thththt
Donna
Donna
Fondator forum
Fondator forum

Mesaje : 22618

https://forumulalbastru.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului - Pagina 3 Empty Re: Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului

Mesaj Scris de poet_of_the_fall Vin Apr 21, 2017 3:22 pm

grin   Daca la acesta ai plans.....iti amintesti ca acum 1 an ti-am facut aici cadou de ziua ta o recenzie la The Fountain. Pt mine e cel mai bun film din ultimii 10 ani !  Nici macar nu stiu la ce categorie poate fi incadrat. E ca o magie in stare pura venita de nicaieri, cred ca asta-i cea mai buna descriere. Este un film despre dragoste, divnitate, metempsihoza si mai ales despre TIMP...despre transcederea Timpului si atingerea  nemuririi prin si intru dragoste ... ma gandeam ca Timpul poate fi strabatut sau infrant pt ca ''nu el trece peste noi'' ci ''noi trecem prin el'' ... si sa mai spun ca filmul este impregnat de acel fior mistic autentic pe care putine filme il contin sau redau cu adevarat... Sau ca pare o ecranizare a celebrlui roman al lui Rebreanu : Adam si Eva...Coloana sonora este o bijuterie....merita sa il vezi din toate punctele de vedere....

https://www.zfilme-online.net/the-fountain-2006-online-subtitrat.html
poet_of_the_fall
poet_of_the_fall
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 724

Sus In jos

Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului - Pagina 3 Empty Re: Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului

Mesaj Scris de Donna Vin Apr 21, 2017 5:21 pm

Emily Rose in seara asta si The Fountain mâine....îmi propusesem de multa vreme să il vad pe acesta din urmă, acum m-am hotărât!  thththt
Donna
Donna
Fondator forum
Fondator forum

Mesaje : 22618

https://forumulalbastru.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului - Pagina 3 Empty Re: Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului

Mesaj Scris de *Dony Vin Apr 21, 2017 7:29 pm

Da, destul de interesant si captivant FANTANA...Imi aminteste de un alt film in care joaca, in rol principal, un actor cunoscut indeobste pt compozitiile sale comice. Este vorba de Robin Wiliams si filmul se numeste O IUBIRE FARA SFARSIT! Cuba Gooding Jr. apare in rol secundar avand rolul de calauza in noua dimensiune de dincolo de viata.
*Dony
*Dony
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 1934

Sus In jos

Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului - Pagina 3 Empty Re: Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului

Mesaj Scris de poet_of_the_fall Vin Apr 21, 2017 7:49 pm

Nu l-am vazut, dar l-am trecut pe lista Smile  Pt mine Fantana a fost o revelatie. Poate ca e un pic prea dens...toata acea mixtura de mitologii , viziuni asupra vietii de dupa .... sincer, ce mi s-a parut putin kitsch  a fost aluzia la mitologia azteca...adica a venit intr-o vreme cand toata treaba asta era ''la moda'' , cred ca fost aleasa ca dadea bine pentru public.... insa dincolo de asta...o bijuterie de fim. De fapt , poate sunt prea dur caci nu-i mitologie azteca pura este combinata cu Pomul Vietii din Biblie...
poet_of_the_fall
poet_of_the_fall
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 724

Sus In jos

Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului - Pagina 3 Empty Re: Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului

Mesaj Scris de *Dony Vin Apr 21, 2017 8:27 pm

Da, e interesant sa citesti despre cum a ajuns regizorul  sa faca filmul Smile Dupa cate imi amintesc a durat ceva timp pana sa se ajunga la ecranizarea a ceva care reprezinta o mixtura, un amalgam de misticism, filozofie orientala (vezi metempsihoza etc) si creionari cu substrat mai mult sau mai putin stiintific. Ideea l-a urmarit mult timp pana la realizarea sa practica, filmul propriuzis. Imi cer scuze, dar nu am timp sa discern mai elaborat ceea ce s-a cocretizat in crampeie, franturi de amintiri despre ceea ce citisem cu timp in urma despre preludiul, sa-i spun asa, acestui film Smile
*Dony
*Dony
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 1934

Sus In jos

Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului - Pagina 3 Empty Re: Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului

Mesaj Scris de poet_of_the_fall Vin Apr 21, 2017 9:12 pm

Da, am vazut candva pe youtube cum un user se straduise din rasputeri sa faca o disectie a filmului.  Asa cum si mie mi se paruse...sunt straturi peste straturi. Atunci cand crezi ca ai intuit ceva...dedesubt apare o alta nuanta , o noua cale, o noua sclipire. Desigur, sunt multe chestii empirice , uneori logica dispare total ..mai ales ca nu exista acel fir narativ clasic, actiunea oscileaza intre 3 epoci  si as face aici conexiunea cu Twin Peaks Very Happy  daca-ti aduci aminte , piticul vrajitor cand rostea formula magica atunci cand ii ingheata agentului cafeaua in Loja  prin frecarea palmelor...practic manipula Timpul  ... Si chiar il intreaba: is it future or is it past??... Cam asa da senzatia si Fantana...
poet_of_the_fall
poet_of_the_fall
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 724

Sus In jos

Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului - Pagina 3 Empty Re: Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului

Mesaj Scris de *Dony Sam Apr 22, 2017 4:32 pm

Nu, nu pe youtube am vazut asazisa disectie a filmului. ERa ceva mai elaborat, dar nu are prea mare importanta acum. Un alt film care spune multe fara a fi inteles pe deplin mesajul sau este MATRIX! Smile  Poate, in timp, vom avea ocazia sa dezbatem acest subiect...
*Dony
*Dony
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 1934

Sus In jos

Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului - Pagina 3 Empty Re: Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului

Mesaj Scris de poet_of_the_fall Sam Apr 22, 2017 4:39 pm

Da, Matrix este un Univers in sine....mult ca si complexitate peste Fantana... si din ce in ce mai multi matemeticieni, astrifizicieni, cosmologisti etc...savanti dintoate domeniile incearca sa probeze daca traim cu adevarat sau intr-o simulare..
poet_of_the_fall
poet_of_the_fall
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 724

Sus In jos

Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului - Pagina 3 Empty Re: Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului

Mesaj Scris de *Dony Dum Apr 23, 2017 12:13 pm

Mda... se reitereaza sub alta forma in MATRIX ceea ce initiatii numeau MAYA, lumea iluziei vietii asazis Reale pe care o traim... Paradoxal dar filmul in sine este mai mult decat un film Wink
*Dony
*Dony
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 1934

Sus In jos

Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului - Pagina 3 Empty Re: Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului

Mesaj Scris de poet_of_the_fall Dum Apr 23, 2017 12:40 pm

Da,,,de fapt cica nu amtrai intr-o simulare. Calculele s-au facut din punct de vedere al ....'''randamentului informational, energetic'' Adica ''cei'' care ne-au pus in eprubeta ...cantitatea de enrgie/ informatie pentru a produce un astfel de Univers ar depasi Universul in sine. Ceea ce este ilogic.... Dar , ma rog ...imi vine in minte acum dialogul dintre Einstein si Niels Bohr : Einstein era revoltat de ''anomaliile'' revelate de mecanica cuantica ( si gresea flagrant , dupa cum s-a dovedit mai tz.) Asa ca a zis: Dumnezeu nu joaca zaruri ( cu Universul)  Iar Bohr i-a raspuns: Te rog , nu-i spune tu lui Dumnezeu ce sa faca cu zarurile sale!  Smile  Bohr avea bineinteles dreptate!
 Un alt concept hindus care ma atrage in mod deosebit este Akashic Records...din ce-am inteles eu , Universul nostru asa cum il percepem ( ma refer la cele 3 dimnesiuni spatiale + cea temporala , axa timpului) nu ar fi ''real'' ci doar o holograma , o proiectie holografica .... Universul -substanta daca-l pot numi astfel, UNiversul Matrice...ar avea 12 dimnesiuni si ar fi ceva dincolo de intelegeea noastra, iar acolo s-ar afla pffff si aici aduce foarte bine cu un alt concept biblic...Cartea Vietii ...tot ce s-a petrecut vreodata in acest Univers - absolut tot- o copie a fiecarui eveniment perecut vreodata , persoana , interactiune etc exista acolo inregistrat....TOTUL... si poate fi accesat in ''anumite conditii'' doar de catre initiati desigur...
poet_of_the_fall
poet_of_the_fall
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 724

Sus In jos

Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului - Pagina 3 Empty Re: Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului

Mesaj Scris de Donna Dum Apr 23, 2017 1:46 pm

Fascinant....
Donna
Donna
Fondator forum
Fondator forum

Mesaje : 22618

https://forumulalbastru.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului - Pagina 3 Empty Re: Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului

Mesaj Scris de poet_of_the_fall Dum Apr 23, 2017 1:51 pm

Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului - Pagina 3 Akashic_Records_002Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului - Pagina 3 Akashic3Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului - Pagina 3 MaxresdefaultCea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului - Pagina 3 Akashic+RecordsCea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului - Pagina 3 Akashic-records-back
poet_of_the_fall
poet_of_the_fall
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 724

Sus In jos

Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului - Pagina 3 Empty Re: Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului

Mesaj Scris de Donna Dum Apr 23, 2017 2:29 pm

Un fel de bază de date uriașă...
Donna
Donna
Fondator forum
Fondator forum

Mesaje : 22618

https://forumulalbastru.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului - Pagina 3 Empty Re: Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului

Mesaj Scris de *Dony Dum Apr 23, 2017 2:41 pm

poet_of_the_fall a scris:Da,,,de fapt cica nu amtrai intr-o simulare. Calculele s-au facut din punct de vedere al ....'''randamentului informational, energetic'' Adica ''cei'' care ne-au pus in eprubeta ...cantitatea de enrgie/ informatie pentru a produce un astfel de Univers ar depasi Universul in sine. Ceea ce este ilogic.... Dar , ma rog ...imi vine in minte acum dialogul dintre Einstein si Niels Bohr : Einstein era revoltat de ''anomaliile'' revelate de mecanica cuantica ( si gresea flagrant , dupa cum s-a dovedit mai tz.) Asa ca a zis: Dumnezeu nu joaca zaruri ( cu Universul)  Iar Bohr i-a raspuns: Te rog , nu-i spune tu lui Dumnezeu ce sa faca cu zarurile sale!  Smile  Bohr avea bineinteles dreptate!
 Un alt concept hindus care ma atrage in mod deosebit este Akashic Records...din ce-am inteles eu , Universul nostru asa cum il percepem ( ma refer la cele 3 dimnesiuni spatiale + cea temporala , axa timpului) nu ar fi ''real'' ci doar o holograma , o proiectie holografica .... Universul -substanta daca-l pot numi astfel, UNiversul Matrice...ar avea 12 dimnesiuni si ar fi ceva dincolo de intelegeea noastra, iar acolo s-ar afla pffff si aici aduce foarte bine cu un alt concept biblic...Cartea Vietii ...tot ce s-a petrecut vreodata in acest Univers - absolut tot- o copie a fiecarui eveniment perecut vreodata , persoana , interactiune etc exista acolo inregistrat....TOTUL... si poate fi accesat in ''anumite conditii'' doar de catre initiati desigur...


Da, este cunoscuta replica lui Bohr  Wink))) Intr-adevar Cartea Akasha ar fi locul, sau copia intregii istorii a omenirii si nu numai. Un fel de amprenta energetica a tot ce s-a intamplat de-a lungul istoriei...Interesant este ca odata patruns in aceasta baza de date, sa-i spunem asa, totul ti se pare extrem de real. E, daca vreti, asemanator unui joc tridimensional cu uriasa deosebire a perceperii fenomenelor cu toate simturile,intr-o ipostaza identica lumii in care traim "real".. Smile
*Dony
*Dony
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 1934

Sus In jos

Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului - Pagina 3 Empty Re: Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului

Mesaj Scris de poet_of_the_fall Dum Apr 23, 2017 2:54 pm

Da...e potrivita dfinitia voastra... este o baza de date si o copie ...dar poate ca nu-i o copie , e chiar originalul Razz  Scala este uriasa...atat cantitativ cat si calitativ ...Este inregistrat tot de la MICROUNIVERS la MACROUNIVERS ... Si aici ma refer ca se inregistreaza inclusiv  cea mai simpla interactiune a 2 particule subatomice. ORICE !!! Poate chiar si...gandurile noastre Smile Poate de aceea se spune in toate marile relgii sau curente spirituale: ai grija ce gandesti ! sau ...nu-i nevoie sa faci ceva rau faptic..este suficient sa o faci fie si cu gandul!  Si da, chiar de a gresit si s-a deovedit opac - tocmai el!- fata de nou intrata in scena pe-atunci quantum mechanics .....eu nu-l pot condamna pe Einstein! Mecanica cuantica este cum nu se poate mai bizara! Daca nu ma insel pe Einstein il revoltase una dintre proprietatile sale si anume '' quantum nonlocality'' si anume ca o particula poate fi simultan se poate gasi in 2 sau mai multe locuri!!!  Sau Pisica lui Schrodinger ( obiect observat vs observator) ...o pisica intr-o cutie poate fi moarta , vie sau undeva intre cele 2 stari in acelsi timp...ceva de genu' un experiment fff bizar. Pe Einstein l-au infuriat toate acestea , mai ales cand s-a zis ca atnci cand materia nu este ''observata'' ea nu mai e materie !!! Adica niste particule masurabile, ci doar unde si probabilitati! De aici o alta replica , nu mai stiu cine a spus-o: Daca eu nu mai privesc Luna pe cer , este posibil ca ea sa nu mai fie acolo?!  Ca sa nu mai zci de alte proprietati bizare....
poet_of_the_fall
poet_of_the_fall
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 724

Sus In jos

Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului - Pagina 3 Empty Re: Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului

Mesaj Scris de *Dony Dum Apr 23, 2017 3:28 pm

Exact! Si, apropo de '' quantum nonlocality'', asta imi aminteste de conceptul de sincronicitate al lui JUng, marele psihanalist acuzat la un moment dat de misticism. ESte foarte interesanta cartea sa de memorii AMINTIRI, VISE, REFLECTII, din punctul asta de vedere  Smile
*Dony
*Dony
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 1934

Sus In jos

Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului - Pagina 3 Empty Re: Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului

Mesaj Scris de poet_of_the_fall Dum Apr 23, 2017 3:39 pm

Da, Jung s-a mulat foarte bine pe toate astea, A fost un revolutionar. El mereu l-am preferat lui Freud.  A ''umanizat'' psihologia...la el nu a avut acel aspect auster, matematic ca la Freud. Cartea de care zici nu am citit-o. Sunt multe de zis...cert e ca am facut praf topicul cu filmele Very Happy Ne omoara Donna. Was a joke...  grin
poet_of_the_fall
poet_of_the_fall
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 724

Sus In jos

Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului - Pagina 3 Empty Re: Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului

Mesaj Scris de *Dony Dum Apr 23, 2017 3:46 pm

Pai sa revenim la filme...si la Jung  Smile A aparut in 2011:

A DANGEROUS METHOD (2011)

http://filmehd.net/a-dangerous-method-metoda-periculoasa-2011-filme-online.html

Un film care ilustreaza disensiunile dintre Jung si Freud...si nu numai Wink
*Dony
*Dony
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 1934

Sus In jos

Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului - Pagina 3 Empty Re: Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului

Mesaj Scris de poet_of_the_fall Dum Apr 23, 2017 3:48 pm

ok, merci ...pus la lista !! Wink
poet_of_the_fall
poet_of_the_fall
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 724

Sus In jos

Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului - Pagina 3 Empty Re: Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului

Mesaj Scris de Donna Lun Apr 24, 2017 4:55 pm

Donna
Donna
Fondator forum
Fondator forum

Mesaje : 22618

https://forumulalbastru.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului - Pagina 3 Empty Re: Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului

Mesaj Scris de poet_of_the_fall Lun Apr 24, 2017 5:02 pm

Wow, nu-i prima oara...de ex. teribilul Mirrors a fost filmat in cladirea care ar fi trebuit sa fie noua Biblioteca Nationala....  chiar, ai vazut Mirrors?  pompon
poet_of_the_fall
poet_of_the_fall
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 724

Sus In jos

Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului - Pagina 3 Empty Re: Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului

Mesaj Scris de poet_of_the_fall Lun Apr 24, 2017 5:04 pm

dupa ce il vezi....o sa-ti fie ocolesti oglinzile o vreme Smile))))
poet_of_the_fall
poet_of_the_fall
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 724

Sus In jos

Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului - Pagina 3 Empty Re: Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului

Mesaj Scris de Donna Lun Apr 24, 2017 5:12 pm

Nuuu, o să-l caut  pompon Găsisem ieri un film făcut recent, anul astă pare-mi-se (deși nu as baga mâna in foc), ,,The boy" parca ii spune, cu un băiețel absolut adorabil înfiat de o familie care își pierduse copilul intr-un accident stupid. Copilul avea o ,,mică " particularitate: putea să își proiecteze visele 3D, in mediul real, si cei care nu dormeau intrau efectiv in lumea pe care o vedea el in somn....astfel încât cri doi soți încep sa își vadă in fiecare seara copilul mort ( de care puștiul știa). Mai exista un monstru in visele lui, OMUL Cangrenă, care ajunge sa mănânce un coleg de școală al băiețelului ( evita cat putea sa adoarmă, de frica, si il lua somnul la școală).
Ma crezi ca nu am rezistat decât jumate de film? Am cedat psihic  laught
Donna
Donna
Fondator forum
Fondator forum

Mesaje : 22618

https://forumulalbastru.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului - Pagina 3 Empty Re: Cea de-a şaptea artă - recenzii, recomandări, ştiri din lumea filmului

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum