FORUMUL ALBASTRU
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce înseamnă ,,aventură de o noapte''?

3 participanți

In jos

Ce înseamnă ,,aventură de o noapte''? Empty Ce înseamnă ,,aventură de o noapte''?

Mesaj Scris de Donna Joi Sept 10, 2015 12:07 am

La început e atracţia. Apoi ...,,la tine sau la mine''? O partidă de sex mai mult sau mai puţin reuşită. Dimineaţa cu gustul amar din gură şi suflet, uneori cu remuşcări, cafeaua pe grabă, ,,te sun eu'', iureşul de peste zi, uitarea de peste noapte.
Când începe aventura de o noapte? Cine stabileşte asta? Nu cred că oamenii bifează de la început pe o agendă ,,gata, asta e aventură de o noapte''. Nimeni nu poate şti cât va dura. Uneori te ataşezi fulgerător şi absurd de intens de un om care nu te mai caută în veci. Şi vă întâlniţi peste patru ani la automatul de cafea din colţ sau pe un site de adult dating unde fiecare caută o jumătate iluzorie. Şi afli că din acelaţi motiv ca tine. Nu. Ce nu? Nu te-a mai căutat. Că îi plăceai prea mult şi nu era pregătit. Sau i se ardea plăcinta în cuptor soacră-sii.
Deci? Ce spuneţi? Când alegem să nu mai continuăm? Şi de ce alegem asta?
Donna
Donna
Fondator forum
Fondator forum

Mesaje : 22618

https://forumulalbastru.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ce înseamnă ,,aventură de o noapte''? Empty Re: Ce înseamnă ,,aventură de o noapte''?

Mesaj Scris de mihaela Joi Sept 10, 2015 12:19 am

Nimic nu e ce pare a fi,mereu începe prin atracție,ai vazut-o l-ai văzut ,ceva te-a mișcat,sau poate l-ai cunoscut(a)virtual,curiozitatea te împinge să cunoști real acea persoană,la priva vedere pare totul ok,dorință de a cunoaște te aduce acolo unde ajungem mereu,în pat,dar ceva se întâmplă îți dai seamă ca nu e așa cum ti-ai dorit,ca din acel,acea persoană romantică,afectuoasă ,de fapt e doar un egoist ,egoista si-a atins scopul,a fost satisfăcut ,satisfăcuta și gata,îți poți da seamă dacă totul e ok după felul cum se poartă și atenția care ti-o oferă,îi poți citi în priviri ce a urmărit,când faci acest pas e bine să nu ai așteptări să fi pregătită pt surprize.
mihaela
mihaela
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 14396

Sus In jos

Ce înseamnă ,,aventură de o noapte''? Empty Re: Ce înseamnă ,,aventură de o noapte''?

Mesaj Scris de Donna Joi Sept 10, 2015 12:33 am

Şi...dacă alegem să nu mai continuăm după două săptămâni, să zicem, atunci cum se cheamă?Smile
Donna
Donna
Fondator forum
Fondator forum

Mesaje : 22618

https://forumulalbastru.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ce înseamnă ,,aventură de o noapte''? Empty Re: Ce înseamnă ,,aventură de o noapte''?

Mesaj Scris de mihaela Joi Sept 10, 2015 12:40 am

O relație nereușită..cred ca mulți dintre noi ne este teamă să ne mai implicam dintr-o relație,mai ales cei de vârstă noastră care avem și copii,chiar de suntem acceptate cu copii și spun prima oară ca nu îi deranjează,după un timp încep discuțiile,ca mamă,tată,te doare inimă de copii și de aici se provoacă ruptură,aici îți spun din experiență trăită,ca mamă nu suporți să se ia de copii,foarte rar găsești pe cineva cu suflet bun să te ia la pachet și sa-ti iubească copii,tatăl meu vitreg mă crescut de la vârstă de 3 ani,un așa tată pt copii mei mi-as fi dorit și eu,dar nu am avut acest noroc.
mihaela
mihaela
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 14396

Sus In jos

Ce înseamnă ,,aventură de o noapte''? Empty Re: Ce înseamnă ,,aventură de o noapte''?

Mesaj Scris de Donna Joi Sept 10, 2015 12:47 am

Miha, pe măsură ce trec anii mentalităţile se schimbă...oamenii devin mai egoişti, caută să se complice tot mai puţin şi să aibă de câştigat tot mai mult.
Partenerii sunt aleşi de regulă în funcţie de look, bani, şi mai puţin calităţile sufleteşti. E logic, ca să alegi un om după suflet, îţi trebuie răgaz să îl cunoşti, ori cine mai are vreme de asta?? 
Foarte multe persoane îşi doresc ,,să expermenteze''....şi tot într-un experiment o duc, până Cupidon îi face să se îndrăgostească...
Donna
Donna
Fondator forum
Fondator forum

Mesaje : 22618

https://forumulalbastru.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ce înseamnă ,,aventură de o noapte''? Empty Re: Ce înseamnă ,,aventură de o noapte''?

Mesaj Scris de mihaela Joi Sept 10, 2015 12:54 am

Donna întotdeauna am înțeles ca sentimentelor nu le poți porunci,îți place o persoană și te îndrăgostești,dar rămâi la acest standard,nu poți merge mai departe de a iubi,pt ca până a iubi,urmează alți pași ,ne lăsăm amăgiți și la un moment dat ne da seamă ca nu putem iubi și vine întrebarea de ce?pt ca acea persoană nu e la fel ca ține,descoperim ca nu prea avem multe în comun și te distanțezi încet încet,e ușor să te îndrăgostești ,dar să iubești cu adevărat..
mihaela
mihaela
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 14396

Sus In jos

Ce înseamnă ,,aventură de o noapte''? Empty Re: Ce înseamnă ,,aventură de o noapte''?

Mesaj Scris de *Dony Joi Sept 10, 2015 12:09 pm

"...Dimineaţa cu gustul amar din gură şi suflet, uneori cu remuşcări, cafeaua pe grabă, ,,te sun eu'', iureşul de peste zi, uitarea de peste noapte."


Vai..dar aceste cuvinte ne doare..  Smile)  Glumesc Smile


Este intr-adevar o situatie un pic jenanta dar gustul este mai mult decat amar...Si atunci mai ales. Intuiesc foarte exact ce spui cu toate ca nu am trait real asa ceva. Pt. ca in mod normal lucrurile nu trebuie sa se petreaca asa. Daca ti-ai asumat fie si o aventura de o noapte in opinia mea nu s-a ajuns intamplator la ea! Iau in calcul chiar si9 pura aventura de o noapte, adica simplul fapt ca pur si simplu atunci ar fi prima oara cand te vezi si schimbi cateva cuvinte cu celalalt/cealalta...Daca se ajunge la acest gen de aventura cu o persoana cvasinecunoscuta pana in acel moment in mod sigur framantarile tale, tristetea, dezamagirile au premeditat-o... Sper sa fiu inteles cat mai exact pt ca nu am timp dar am sa revin mai pe seara. Smile
*Dony
*Dony
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 1934

Sus In jos

Ce înseamnă ,,aventură de o noapte''? Empty Re: Ce înseamnă ,,aventură de o noapte''?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum