FORUMUL ALBASTRU
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Vocea Romaniei

2 participanți

In jos

Vocea Romaniei Empty Vocea Romaniei

Mesaj Scris de *Dony Dum Dec 17, 2017 4:53 pm

Spuneam in Cafenea ca vineri noaptea am fost curios sa aflu cine va castiga anul acesta Vocea Romaniei…Voturile publicului au dat-o castigatoare pe pustoaica de 16 ani, Ana Munteanu. Pentru mine adevarata castigatoare este de departe Meriam Jane. Nu contesc calitatile vocale ale Anei Munteanu, cu atat mai mult cu cat piesa  interpretata  a fost  mai bine  aleasa pt finala decat in cazul  lui Meriam. Poate ca era mai bine ca Tudor Chirila sa-i dea posibilitatea lui Meriam sa interpreteze tot o piesa straina, in engleza care-i venea oricum manusa… Acum comentariile sunt inutile, de aceea e mai bine sa o las pe Jane “sa-si sustina” punctul de vedere…



Piesa "Stay with me baby", care a propulsat-o in finala, impunand  de  o asemenea maniera ce l-a facut pe Tudor Chirila sa planga si pe Pavel Bartos sa dea cu haina de pamant  Smile)



*Dony
*Dony
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 1934

Sus In jos

Vocea Romaniei Empty Re: Vocea Romaniei

Mesaj Scris de *Dony Dum Dec 17, 2017 4:56 pm

Ceea ce e demn de relevat este ca, surprinzator, a interpretat extraordinar de bine piese grele in limba română, una dintre ele chiar in finala, celebra piesa a lui Aurelian Andreescu- Oameni…


*Dony
*Dony
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 1934

Sus In jos

Vocea Romaniei Empty Re: Vocea Romaniei

Mesaj Scris de *Dony Dum Dec 17, 2017 4:58 pm

Lume, lume…deasemenea in limba română, invitat Tandarica



*Dony
*Dony
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 1934

Sus In jos

Vocea Romaniei Empty Re: Vocea Romaniei

Mesaj Scris de *Dony Dum Dec 17, 2017 5:00 pm

O pata de culoare, aparitia lui Mihail ca invitat pt  Andrada Cretu din echipa lui Adi Despot..
 

*Dony
*Dony
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 1934

Sus In jos

Vocea Romaniei Empty Re: Vocea Romaniei

Mesaj Scris de Donna Dum Dec 17, 2017 5:38 pm

Foarte interesant tipic, Dony, mulțumim! Eu nu ma uit decât extrem de rar la TV, (nu am), dar știu emisiunea și macar aici pot să ascult piesele!  aplaudaci
Donna
Donna
Fondator forum
Fondator forum

Mesaje : 22618

https://forumulalbastru.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vocea Romaniei Empty Re: Vocea Romaniei

Mesaj Scris de *Dony Lun Dec 18, 2017 8:22 pm

Am citit unele comentarii de-a dreptul xenofobe la adresa lui Meriam Jane. Trist, pt ca fata asta a reusit sa invete limba romana intr-un timp relativ scurt,  reusind sa interpreteze  cele cateva piese de o maniera electrizanta! A dovedit nu doar o mare sensibilitate artistica, ci si o modestie, adevarata rara avis in zilele de noastre, cand stim bine ce "vedete" sunt produse pe banda rulanta in showbiz-ul autohton...
*Dony
*Dony
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 1934

Sus In jos

Vocea Romaniei Empty Re: Vocea Romaniei

Mesaj Scris de *Dony Lun Dec 18, 2017 8:48 pm

Piesa Laurei Stoica -  Mai frumoasa...

*Dony
*Dony
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 1934

Sus In jos

Vocea Romaniei Empty Re: Vocea Romaniei

Mesaj Scris de *Dony Lun Dec 18, 2017 8:53 pm

Asa a inceput...

*Dony
*Dony
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 1934

Sus In jos

Vocea Romaniei Empty Re: Vocea Romaniei

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum