FORUMUL ALBASTRU
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce rol joacă vârsta într-o relaţie?

4 participanți

In jos

Ce rol joacă vârsta într-o relaţie? Empty Ce rol joacă vârsta într-o relaţie?

Mesaj Scris de Donna Joi Apr 14, 2016 9:04 pm

Am discutat cu Dony zilele trecute despre asta, şi am pomenit de un topic cu tema respectivă. Aşa că eu zic că nu ar fi rău, dragii mei, să încercăm să ne dumirim: cum e mai bine, să fie şi el şi ea ,,de-o seamă'', să fie bărbatul mai mare şi mai experimentat....sau....doamna să aiba 10 ani peste sau chiar mai mult?? E un curent mai nou, o spun în calitate de tipă curtată de puştani de 27-28, şi anume că tipii mai tineri sunt fascinaţi de experienţa femeilor mature. 
Exista şi un termen în limba engleză care denumeşte femeia matura pusă pe aventuri cu bărbaţi tineri. Cuvântul e ,,cougar'', în română ,,puma'', superba felină...
Cum vedeţi voi lucrurile?? Şi...de ce??
Ce rol joacă vârsta într-o relaţie? 2w7o7tz47fz
Donna
Donna
Fondator forum
Fondator forum

Mesaje : 22618

https://forumulalbastru.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ce rol joacă vârsta într-o relaţie? Empty Re: Ce rol joacă vârsta într-o relaţie?

Mesaj Scris de *Dony Joi Apr 14, 2016 9:18 pm

Pana in 10 ani mai treaca, mearga...Peste e sinucidere curata! Caderi nervoase, depresii etc sunt cateva din simptomele post despartire...inerenta! Donna ai pomenit doar de termenul "cougar" in engleza, dar se poate extinde discutia si spre  termenul  "milf"...Pana la urma ce deosebeste cei doi termeni? Asta ca o mica divagatie dupa care revenim la subiectul in discutie...
*Dony
*Dony
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 1934

Sus In jos

Ce rol joacă vârsta într-o relaţie? Empty Re: Ce rol joacă vârsta într-o relaţie?

Mesaj Scris de Donna Joi Apr 14, 2016 9:26 pm

Bună întrebare!! Cred, în primul rând, că se situează pe trepte diferite, termenii ăştia doi.
Adică ,,milf'' e mămica sexy, trecută de prima tinereţe, încă apetisantă dar care nu a plecat automat la vânătoare, e mai mult admirata şi curtată eventual...
O milf poate deveni cougar când i se pune pata musai pe unul tinerel...Cougar e femeia matură în acţiune, asta e accepţia mea!
Dacă greşesc, aştept amendamente!
Donna
Donna
Fondator forum
Fondator forum

Mesaje : 22618

https://forumulalbastru.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ce rol joacă vârsta într-o relaţie? Empty Re: Ce rol joacă vârsta într-o relaţie?

Mesaj Scris de mihaela Joi Apr 14, 2016 9:27 pm

Eu zic ca nu conteaza ce si cum,atat timp cat este atractie,intelegere ,respect ,comunicare si potrivire in dormitor,totul este ok,nu am avut mai mici ca mine,dar nu as spune,nu daca as avea ocazia.mmm ce zici bil?.ha ha ha,nu merg emoticoanele
mihaela
mihaela
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 14396

Sus In jos

Ce rol joacă vârsta într-o relaţie? Empty Re: Ce rol joacă vârsta într-o relaţie?

Mesaj Scris de *Dony Joi Apr 14, 2016 9:32 pm

Donna "milf-a" despre care e vorba in propozitie, nu neaparat apetisanta, nu doar e mai mult admirata si curtata...Termenul semnifica o propozitie..E vorba de mamici care adora "actiunea", ca sa ma exprim poetic//

cafea umit
*Dony
*Dony
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 1934

Sus In jos

Ce rol joacă vârsta într-o relaţie? Empty Re: Ce rol joacă vârsta într-o relaţie?

Mesaj Scris de Donna Joi Apr 14, 2016 9:36 pm

Ei, nu stiu cum să zic, dar trebuie să fie cumva apetisantă, nu? pompon Păi şi atunci cougar ce face?? Nu e asta aia mai prădătoare, aşa?? întrebare
Donna
Donna
Fondator forum
Fondator forum

Mesaje : 22618

https://forumulalbastru.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ce rol joacă vârsta într-o relaţie? Empty Re: Ce rol joacă vârsta într-o relaţie?

Mesaj Scris de JIL Vin Apr 15, 2016 7:04 pm

Teoria spune ca in dragoste,nu conteaza varsta,nu conteaza nimic ce s-ar putea inpotrivi acestui sentiment unic.
Dar practica ne omoara intodeauna umit

Greu de spus. Sunt convins ca fiecare poveste e diferita

Totusi diferenta prea mare de varsta la un moment dat isi spune cuvantul.
JIL
JIL
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 7866

Sus In jos

Ce rol joacă vârsta într-o relaţie? Empty Re: Ce rol joacă vârsta într-o relaţie?

Mesaj Scris de Donna Vin Apr 15, 2016 7:22 pm

Aşa cred şi eu, că fiecare poveste e diferită!! Sau mai bine zis, fiecare relaţie, pentru că relaţia are nevoie de multă înţelegere din parte ambilor, pentru a se transforma într-o poveste...
Mai cred că dragostea e de fapt acceptarea faptului că omul de lângă tine e imperfect, aşa cum eşti şi tu, şi că oricând vă puteţi răni reciproc, uneori fără de voie...orgoliul nu prea face casă bună cu armonia în cuplu, zic eu. Ori armonia asta nu prea se poate instala, aşa cum zici şi tu, dacă vorbim de diferenţe mari de vârstă, de la zece ani în sus să zicem! E esenţial ca partenerii să aibă preocupări comune, ori e mai greu în condiţiile în care ea are 25 şi el 50, sau invers... grin
Donna
Donna
Fondator forum
Fondator forum

Mesaje : 22618

https://forumulalbastru.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ce rol joacă vârsta într-o relaţie? Empty Re: Ce rol joacă vârsta într-o relaţie?

Mesaj Scris de JIL Vin Apr 15, 2016 7:32 pm

Parerea mea personala ... noi barbatii sa fim mai in varsta ..
si sa ne gandim ce fel de relatie vrem ... in relatiile serioase ... asa vad eu lucrurile....
..in relatiile de „distractie” sa nu ma intrebati caci nu imi plac astfel de relatii si nici nu am cautat asemenea relatii...
JIL
JIL
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 7866

Sus In jos

Ce rol joacă vârsta într-o relaţie? Empty Re: Ce rol joacă vârsta într-o relaţie?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum