FORUMUL ALBASTRU
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

MAGIC

5 participanți

In jos

MAGIC Empty MAGIC

Mesaj Scris de DeusInMachina Vin Ian 08, 2016 8:54 pm

O sa fac deocamdata un mic intro, sa vedem cum rezoneaza publicul limba Tocmai ce ma uitam in seara asta la niste video-uri cusi despre magicieni si trucurile lor , vazute insa dintr-un alt unghi....Si totusi factorul principal care m-a determinat sa infiintez acest topic a fost un episod din Zona Crepusculara denumit elocvent Blestemul Faraonului.... Smile Despre ce era -in mare- vorba....Un tanar magician foarte talentat insa si extrem de ambitios ajunge sa-l cunoasca pe un altul aflat la varsta a treia , o adevarata legenda in tineretea sa...Si aceasta-i spune ca indiferent cat ar fi de priceput daca nu va realiza cel mai famos numar de magie din toate timpurile : Blestemul Faraonului nu va fi considerat cu adevarat un maestru...Asa ca tanarul devine uceniculbatranului... care ava printre altele o superba sotie cu mult mai tanara decat el.... Smile Dar in ce consta acest faimos numar: necesita in primul rand 2 persoane...cei 2 intrau in 2 cilindri care erau apoi inchisi ermetic...cilindrii, desigur nu avea nicun contact intre ei...numarul consta de fapt in ''teleportarea in cruce'' cei 2 in timpul actului schimbau locurile intre ei, astfel incat cand clindrii erau dechisi fiecare iesea din celallat cilindru..... Intre timp tanarul petrece clipe minunate alaturi de maestru care ii releva multe alte trucuri , iar el ajunge sa devina amantul mult mai tinerei sotii a maestrului , care datorita varstei si a durerilor teribile de oase pe care le avea uneori nu reusea sa-i mai ofere placeri trupesti.... Very Happy ....si vine momentul mult asteptat....O sala plinaii astepta pe cei 2 , numarul acesta de magie atragea ca un magnet pt ca ultimul care-l reusise fusese in urma cu 50 de ani realizat de maestrul batran .... Smile Cei 2 intra in cei 2 cilindri .... sotia maestrului fiind si amfitrion si secondant in ale ceremoniei ....si se produce un soi de iures luminos intre cei 2 cilindri...secundele trec greu, iar usile se deschid , iar noi privim scena prin ochii tanarului care , in prima clipa ramane uimit de faptul ca sala alauda in nestire , el realizand ca iesise din ACELASI clindru in care intrase....insauimirea i se transora in groaza cand .....SE VEDE PE SINE iesind din celalalt clindru....Incearca sa alerge catre el insusi , dar o durere infernala ii sageteaza mijlocul.....Ati inteles ce se intamplase: EGO-ul , sufletul spiritul ...cum doriti sa ii spuneti ..ramasese pe loc , doar caracasele , invelisurile trupesti facusera schimb intr ele.... Very Happy Batranul - acm - tanar ... ii zice ranjind....nu toate numerele de magie sunt iluzionism , amice...unele se intampla pe bune ! It multumesc pt acest trup , iubita mea l-a laudat ! a spus ca este magnific in pat ! Ma voi bucura de el ani multi de aici inainte , pana voi gasi alt tanar magician ca si tine ros de ambitii .... acesta , inamrmurit incearca sa discute cu sala, urland ca a fst pacalit printr-un siretlic diavolsc, insa sala aplauda si mai tare crezand ca ce se intampla face parte din sceneta, sa dea si mai multa culoar sau intensitate numarului de magie........Sper ca v-a placut ! O sa mai scriu...
DeusInMachina
DeusInMachina
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 1047

Sus In jos

MAGIC Empty Re: MAGIC

Mesaj Scris de Donna Vin Ian 08, 2016 8:57 pm

E diavolesc şi dumnezeiesc de frumos povestit!! Genial, am devorat!!! aplaudaci aplaudaci aplaudaci aplaudaci
Donna
Donna
Fondator forum
Fondator forum

Mesaje : 22618

https://forumulalbastru.forumgratuit.ro

Sus In jos

MAGIC Empty Re: MAGIC

Mesaj Scris de mihaela Vin Ian 08, 2016 9:34 pm

Deus,adica tanarul luoase chipul batranului?si el nu mai era tanar?
mihaela
mihaela
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 14396

Sus In jos

MAGIC Empty Re: MAGIC

Mesaj Scris de Donna Vin Ian 08, 2016 9:52 pm

Da, Miha! Isi pastrase doar sufletul, trupul ii era batran, al celuilalt adica. Iar batranul ii furase tineretea
Donna
Donna
Fondator forum
Fondator forum

Mesaje : 22618

https://forumulalbastru.forumgratuit.ro

Sus In jos

MAGIC Empty Re: MAGIC

Mesaj Scris de mihaela Vin Ian 08, 2016 9:57 pm

Wau,daca nu ma insel am vazut un film asemanator...
mihaela
mihaela
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 14396

Sus In jos

MAGIC Empty Re: MAGIC

Mesaj Scris de DeusInMachina Dum Ian 24, 2016 8:55 pm

In seara asta as vrea sa scriu cateva cuvinte despre Dynamo.... Nu despre vreun club de fotbal din Europa de Est Very Happy , desi imparte o denumire aproape identica ci despre unul dintre cei mai in voga magicieni ai momentului.... DYNAMO , pe numele sau real Steven Frayne , nascut in Bradford , Anglia. Datorita numerelor de magie cu totul iesite din comun cat si datorita unora dintre ele care au starnit furia crestinilr ferventi , acesta a ''reusit '' sa intre in colimatorul unei anume parti a opiniei publice , acuzat fiind ca face ''ceea ce face'' cu ajutorul demonilor, adica....nu mai este vorba de magie, de iluzii , de inselarea ochiului sau atentiei ci unele numere de magie ale sale sunt chiar ''PE BUNE''. Ultima isprava de acest gen a fost asa numita ''decorporalizare'' sau....imi permit eu sa ii zic si mai savant : o modificare a densitatii moleculare, atomice ! a propriului corp, sau a unor parti ale acestuia. Ce a facut? Intr-un magazin de bijuterii ''si-a introdus mana prin sticla'' pt a scoate un fel de colier, pe care l-a inmanat apoi unei fete...Problema nu este asta, caci cu cealalta mana a obturat cumva ''evenimentul'' , insa atunci cand l-a scos a parut ca degetul opozabil al mainii cu care ascundea operatiunea in sine, a trecut la randu-i prin colier , de parca degetul ar fi fost de ''ceata''.... Very Happy  Au fost voci care au zis ca inainte de a se apuca de magie la cel mai inalt nivel, s-ar fi dus in padure unde ar fi ramas mai multe zile si nopti la rand , petrecand mult timp in jurul unui foc...aluzie clara ca si=ar fi vandut sufletul demonilor, pt ca acestia sa-l sprijine mai tarziu in realizarea actelor de magie.... Si ca sa puna paie pe foc , la un interviu, cand i s-a spus ca tot mai multi oameni considera ca ''CEVA'' e in spatele numerelor sale, al a zis ''POATE CA CHIAR ESTE''!  Insa cele mai mari dracii - 3 la numar'' au fost facute ca mimare a miracolelor lui Isus... Prima: a inmultit pestii Smile  de fapt nici macar ! a venit in fata unei multimi de africani - habar n-am unde-i locatia- cu o galeata goala ! mai intai - agitand-o - a sarit din ea un peste mic...ca mai apoi sa se reverse o cantate apreciabila - si desi sunt persoane care deja au conceput o teorie cum ca galeata a fost dubla sau tripla si ca a folosit nu stiu ce sistem de oglinzi performant !! - pestele ce s=a rpstogolit pe sol nu avea cum sa incapa intre 2 galeti!!! Apoi , a facut show mergand pe apa !! Mai exact omul s-a plimbat nestingherit pe Tamisa...fiind la final arestat de politistii care au venit dupa el cu o ....salupa ! Multi au zis ca a fost o rampa tranpsarenta sub apa si el a mers pe ea...dar salupa s-ar fi poticnit in ceva solid scufundat la cativa cm sub apa.....Al treilea numar care si mie mi s-a parut blasfemic , a fost levitatia ! Dar unde si cum?? Chiar la Rio de Janeiro pe langa statuia lui Isus ...s-a ridicat de la sol pret de vreo 2 m....Plus multe alte dracii realizate pe strada, multi spunand ca ar fi pt Anglia ceea ce un alt magician de exceptie David Blaine este pt SUA ....Se  pare ca exista aceasta orientare a magicienilor moderni de a face reprezntatii stradale...Tipul beneficiaza si de un look cam bizar , mai ales in privnta ochior, caci in rest e foarte mic de statura suferind se pare si de o afectiune ce nu i-a permis cresterea... O sa pun aici poze si un video cu un top al numerelor sale...cele 3 descrise de mine sunt ultimele in video...MAGIC Fcmqckpaf0o8dg3eivbxMAGIC Fdbacdeeae96443899377c66984a3317
DeusInMachina
DeusInMachina
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 1047

Sus In jos

MAGIC Empty Re: MAGIC

Mesaj Scris de mihaela Dum Ian 24, 2016 9:15 pm

Waw si cand te uiti la ochii lui te trec fiori,nu?am simtit niste fiori in tot corpul cand l-am privit in poza
mihaela
mihaela
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 14396

Sus In jos

MAGIC Empty Re: MAGIC

Mesaj Scris de Donna Dum Ian 24, 2016 9:19 pm

WOW!! Îmi aduc aminte că îmi spuseseşi de el, acum am aprofundat....da, e greu de crezut că un om obişnuit poate realiza toate aceste lucruri, chiar şi o pregătire de specialitate intensă...
Fascinantă povestea cu sufletul vândut Diavolului...bănuiesc că majoritatea oamenilor tind să atribuie supranaturalului ceea ce nu îşi pot explica logic, şi e şi normal să fie aşa!! Sunt de aceeaşi părere cu tine, cu toată tehnica nu prea avea cum să realizeze aşa ceva!!
Cât despre look, mie îmi plac ochii grin
Donna
Donna
Fondator forum
Fondator forum

Mesaje : 22618

https://forumulalbastru.forumgratuit.ro

Sus In jos

MAGIC Empty Re: MAGIC

Mesaj Scris de DeusInMachina Dum Ian 24, 2016 9:20 pm

da..nu stiu cum se face ca mai toti magicienii au ochi patrunzatori... Smile sau care atrag cumva atentia ! ma bucur ca v-a placut ... Razz
DeusInMachina
DeusInMachina
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 1047

Sus In jos

MAGIC Empty Re: MAGIC

Mesaj Scris de mihaela Dum Ian 24, 2016 10:54 pm

Si mie mi-au placut ochii,dar parca mau patruns
mihaela
mihaela
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 14396

Sus In jos

MAGIC Empty Re: MAGIC

Mesaj Scris de poet_of_the_fall Mar Mar 28, 2017 12:48 am

Un video care chiar da fiori  laught

poet_of_the_fall
poet_of_the_fall
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 724

Sus In jos

MAGIC Empty Re: MAGIC

Mesaj Scris de Donna Mar Mar 28, 2017 6:14 am

Brrrrr, doamne, ce privire avea....
Donna
Donna
Fondator forum
Fondator forum

Mesaje : 22618

https://forumulalbastru.forumgratuit.ro

Sus In jos

MAGIC Empty Re: MAGIC

Mesaj Scris de poet_of_the_fall Sam Apr 29, 2017 10:25 pm

A mers pe apa....pe Tamisa , aici banuiesc ca pe timp de noapte inainte de eveniment , a montat ajutat de altii desigur o platforma incolora la mica distanta sub luciul apei...

poet_of_the_fall
poet_of_the_fall
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 724

Sus In jos

MAGIC Empty Re: MAGIC

Mesaj Scris de poet_of_the_fall Sam Apr 29, 2017 10:32 pm

Aici imita miracolul lui Isus cu inmultirea pestilor....si ultimul e cu levitatia de la Rio...faptul ca a fost realizata chiar langa statuia lui Isus - spune multe despre ce in mintea acestui om Smile 



poet_of_the_fall
poet_of_the_fall
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 724

Sus In jos

MAGIC Empty Re: MAGIC

Mesaj Scris de Donna Dum Apr 30, 2017 7:25 am

E limpede că mintea lui e ,,on the dark side"...
Donna
Donna
Fondator forum
Fondator forum

Mesaje : 22618

https://forumulalbastru.forumgratuit.ro

Sus In jos

MAGIC Empty Re: MAGIC

Mesaj Scris de poet_of_the_fall Dum Apr 30, 2017 10:42 am

da, depaseste de multe ori limita, mi se pare genul de om care ar face orice sa iasa in evidenta si cu orice pret ! De aia , asa cum am scris ..il prefer pe Blaine.
poet_of_the_fall
poet_of_the_fall
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 724

Sus In jos

MAGIC Empty Re: MAGIC

Mesaj Scris de *Dony Dum Apr 30, 2017 5:55 pm

Blaine e mai uman...  Smile
*Dony
*Dony
Forumist albastru
Forumist albastru

Mesaje : 1934

Sus In jos

MAGIC Empty Re: MAGIC

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum